Pracownia cyfrowej rentgenodiagnostyki stomatologicznej (RTG)

cyfrowa_pracownia1 PRACOWNIA CYFROWEJ
RENTGENODIAGNOSTYKI
STOMATOLOGICZNEJ

To zestaw urządzeń pozwalający w sposób prosty i bezpieczny dla Pacjenta uzyskać zdjęcia rentgenowskie w ciągu kilku sekund na ekranie monitora.
Wykonujemy zdjęcia RTG min.:
- zębów punktowe
- pantomograficzne
- cefalometryczne

Oprócz ogromnej dokładności diagnostycznej zdjęć ,niezwykle istotną sprawą dla naszych Pacjentów jest redukcja promieniowania o 90% w stosunku do zdjęcia na kliszy. Oznacza to, że Pacjenci wykonując u nas 10 zdjęć punktowych RVG otrzymują dawkę promieniowania X porównywalną z dawką 1 zdjęcia na kliszy.


PANTOMOGRAF CYFROWY


cyfrowa_pracownia2

Na wyposażeniu naszej przychodni od stycznia 2012r. znajduje się najbardziej
zaawansowany technologicznie cyfrowy aparat Planmeca ProMax.
Za jego pomocą możemy wykonywać takie badania jak:

-pantomogram
-pantomogram dziecięcy
-zdjęcia cefalometryczne
-zdjęcia zatok
-zdjęcia przekrojowe
-zdjęcia stawów skroniowo-żuchwowych


Z
DJĘCIA PANTOMOGRAFICZNE


cyfrowa_pracownia3

Zdjęcia pantomograficzne to zdjęcia przeglądowe pozwalające bardzo szybko i precyzyjnie ocenić stan uzębienia i tkanek otaczających (szczególnie niewidoczne wzrokiem podczas badania ubutki próchnicowe,torbiele,zmiany okołowierzchołkowe i inne).

APARAT PLANMEC ProMAX jest jednym z najbardziej innowacyjnych i precyzyjnych aparatów,dzięki czemu jakość zdjęć jest perfekcyjna a dawka promieniowania zmniejszona  o 40 %.

 

ZDJĘCIA CEFALOMETRYCZNE

cyfrowa_pracownia4 Są to zdjęcia tzw.boczne czaszki,najczęściej wykorzystywane przez ortodontów.Niezwykła precyzja oraz komfort pozycjonowania pacjenta pozwala uzyskać bardzo szczegółowe zdjęcia cefalometryczne, które uwidaczniają w najmniejszych szczegółach zarówno miękkie jak i twarde tkanki czaszki.


Z
DJĘCIA PUNKTOWE


cyfrowa_pracownia5 Zdjęcia punktowe(szczegółowe) pojedynczych zębów  bardzo często wykonuje się w celu wykrycia ognisk próchnicy oraz ognisk zapalnych. Są one również niezastąpione w trakcie jak i po leczeniu kanałowym.Dzięki zastosowaniu cyfrowego obrazowania Planmeca DIXI redukujemy dawkę promieniowania nawet o 90%.


D
RUKARKA MEDYCZNA

cyfrowa_pracownia6 Dodatkowo nasza pracownia RTG  jako jedyna w okolicy posiada laserową drukarkę medyczną do wydruku zdjęć cyfrowych na kliszy Dry View 5700 w medycznym formacie DICOM. Drukarka ta zapewnia najwyższą jakość obrazowania (wydruku) oraz możliwość stosowania róznego formatu klisz precyzyjnie odzwierciedlając wykonane badanie RTG.

Zapraszamy do korzystania z usług naszej pracowni RTG także pacjentów z innych gabinetów stomatologicznych.Zdjęcia wykonywane są przez wykwalifikowanych pracowników, którzy przywiązują bardzo dużą uwagę do ich jakości.

Wyniki badania pacjent może otrzymać na:
-płycie CD
-wydruku na kliszy
-bezpośrednio na maila