Nowe technologie

cyfrowa_pracownia1 PRACOWNIA CYFROWEJ
RENTGENODIAGNOSTYKI
STOMATOLOGICZNEJ

To zestaw urządzeń pozwalający w sposób prosty i bezpieczny dla Pacjenta uzyskać zdjęcia rentgenowskie w ciągu kilku sekund na ekranie monitora.
Wykonujemy zdjęcia RTG min.:
- zębów punktowe
- pantomograficzne
- cefalometryczne

Oprócz ogromnej dokładności diagnostycznej zdjęć ,niezwykle istotną sprawą dla naszych Pacjentów jest redukcja promieniowania o 90% w stosunku do zdjęcia na kliszy. Oznacza to, że Pacjenci wykonując u nas 10 zdjęć punktowych RVG otrzymują dawkę promieniowania X porównywalną z dawką 1 zdjęcia na kliszy.

zdjęcie PENTAMIX III
Do wykonania prac protetycznych niezbędne jest wykonanie bardzo precyzyjnych wycisków obrazujących stan jamy ustnej pacjenta. Pentamix III firmy 3M ESPE to najnowocześniejsze urządzenie służące do automatycznego przygotowania mas wyciskowych przeznaczonych dla protetyki. Dzięki jego zastosowaniu jesteśmy pewni, że składniki masy są odmierzone w idealnych proporcjach i jednorodnie wymieszane. Takiej dokładności odmierzania i jednorodności masy nie da się uzyskać stosując tradycyjne ręczne odmierzanie i mieszanie mas na płytkach.
Dzięki użyciu tego urządzenia wzrasta precyzja wykonania uzupełnień protetycznych takich jak korony, mosty, wkłady koronowo-korzeniowe czy protezy z zatrzaskami.

kamera_medKAMERA WEWNĄTRZUSTNA
Kamera wewnątrzustna umożliwia uzyskanie kilkakrotnego powiększenia sytuacji w jamie ustnej pacjenta. Jest to jeden z najlepszych sposobów wykrywania mało widocznym ubytków, na przykład na powierzchniach stycznych, czyli między zębami. Dzięki zastosowaniu kamery pacjent może na monitorze obejrzeć powierzchnie zębów przeznaczonych do leczenia i przekonać się, w jakim stopniu są one niszczone przez bakterie próchnicy i zyskać pewność, że kwalifikują się one do leczenia.

Obraz na ekranie, omówiony przez lekarza, pozwala lepiej zrozumieć swoją sytuację zdrowotną i celowość podjęcia leczenia. Ten nie zawsze przyjemny podczas przeglądu widok jest rekompensowany możliwością obejrzenia kształtu i precyzji wykonania odbudowanego po leczeniu zęba. Kamera pozwala archiwizować wykonane zdjęcia w kartotece pacjenta.

zdjęcie AUTOKLAW
Nasza praktyka spełnia rygorystyczne normy w zakresie sterylizacji i utrzymania higieny. Potrójna kontrola sterylizacji narzędzi przewyższa wymagane normy a materiały jednorazowe wykorzystujemy wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

zdjęcie MIKROSILNIK ENDODONTYCZNY
Posiadamy nowoczesny system do maszynowego opracowywania i udrażniania kanałów korzeniowych (X-smart) oraz system rotacyjnych narzędzi niklowo-tytanowych "ProTaper" i "M-two". LECZENIE KANAŁOWE JEST U NAS BEZBOLESNE !

zdjęcie LUPY
Służą do pracy w powiększeniu, zapewniając większą dokładność i precyzję zabiegów.

zdjęcie ENDOMETR
Nasi lekarze w swojej pracy stosują najnowszej V generacji elektroniczny endometr RAYPEX 5, który służy do precyzyjnego pomiaru długości roboczej kanału korzeniowego w trakcie leczenia przewodowego. Dzięki temu możemy z ogromną dokładnością opracować a następnie wypełnić kanał korzeniowy. Duży kolorowy wyświetlacz dodatkowo ilustruje "Na żywo" ruch instrumentu wzdłuż całego kanału korzeniowego.

zdjęcie BEYOND
Jako dzieci wszyscy mieliśmy białe czyste zęby a nasz uśmiech był lśniący. Jednak przez lata spożywamy kolorowe jedzenie, pijemy kawę lub herbatę czy palimy papierosy przez co zęby zaczynają ciemnieć. Regularne mycie może usunąć cześć przebarwień, lecz te które spenetrowały głęboko strukturę zęba trzeba wyczyścić w inny sposób. Takie plamy wymagają "siły" Beyond. Formuła wybielająca BEYOND penetruje ząb poprzez kanaliki zębowe a jej silne i szybkie działanie spowodowane jest zimnym światłem Akceleratora. Dzięki BEYOND przebarwienia znikają a Wy cieszycie się swoim nowym wyglądem.
Wybielanie systemem BEYOND należy do najbardziej popularnych na świecie. Został bezpiecznie wykonany na ponad milionie pacjentów. Nasza lampa wybielająca zawiera najbardziej zaawansowany technologicznie system filtrujący dostępny na rynku. Użycie „zimnego światła” powoduje, że zabieg jest jednorazowy i nie ma skutków ubocznych.
Trzydziesto minutowa procedura natychmiastowo utlenia 16 lub więcej zębów przywracając im ich naturalną biel. Efektem jest wybielenie zębów od 5 do 14 odcieni według skali VITA standardowo używanej przez stomatologów. Rezultaty są o 30% lepsze od wybielania nakładkowego i zdecydowanie lepsze od podobnych systemów. Zabieg za pomocą systemu BEYOND jest jednorazowy, bez podrażnienia czy efektów ubocznych.

zdjęcie KARPULA
Instrument pozwalający wykonać w sposób bezpieczny i bezbolesny znieczulenie stomatologiczne. Dzięki karpuli środek znieczulający podawany jest bardzo precyzyjnie z kontrolowaną prędkością co pozwala na wyeliminowanie nieprzyjemnego uczucia rozrywania dziąsła. Cieniutkie i bardzo ostre igły stosowane w tej technice znieczulenia są prawie niewyczuwalne podczas wkłucia. Ten rodzaj znieczulenia wyeliminował z naszej praktyki lęk i ból czyniąc wizyty u nas bezstresowymi.

zdjęcie KAUTER nóż do elektrochirurgii
Przy pomocy noża chirurgicznego można wykonać cięcia bez nacisku. Końcówka instrumentu łatwo przenika przez tkankę, umożliwiając przeprowadzenie precyzyjnego, pozbawionego krwawienia cięcia, z możliwością stałej kontroli operowanego miejsca. Dzięki temu urządzeniu występuje wyjątkowo krótki czas gojenia i redukcja do minimum tworzenia się tkanki bliznowatej u pacjenta. Noże chirurgiczne zalecane są przy następujących zabiegach: - Gingiwektomia
- Gingiwoplastyka
- Plastyka wędzidełek
- Usuwanie kaptura dziąsła przy zębach mądrości
- Zmiany na błonach śluzowych
- Hanowanie krwawień
- Zabiegi okienkowe, odsłonięcie niewyrżniętych zębów ze wskazanań ortodontycznych

zdjęcie PIASKARKA Prophy-Mate
Piaskarka pomaga w skutecznym, bezbolesnym usuwaniu osadu nazębnego (po kawie, herbacie, papierosach) dzięki wyrzucanemu pod ciśnieniem specjalnemu proszkowi. Jest idealna przy przygotowaniu powierzchni szkliwa do dalszych zabiegów, np. fluoryzacji lub wybielania. Odpowiednia budowa dysz rozpylających pozwala strumieniowi dotrzeć do każdego fragmentu powierzchni zęba, również do trudno dostępnych powierzchni międzyzębowych, gwarantując tym samym doskonały efekt czyszczący. Przebarwienia zostają usunięte, zęby pozostają białe i błyszczące.